Alpine A110 w wersji LÉGENDE GT 2021, której powstanie jedynie 300 sztuk!

Alpine to francuski producent samochodów sportowych wchodzący w skład sojuszu Renault-Nissan-Mitsubishi. Jednym z najbardziej kultowych modeli Alpine jest A110. Producent zaprezentował nową wersję A110 w wersji LÉGENDE GT 2021. Jest to limitowana wersja specjalna ograniczona do zaledwie 300 egzemplarzy.

Pod maską A110 LÉGENDE GT 2021 znalazł się czterocylindrowy silnik o mocy 292 KM i momencie obrotowym 320 Nm. Moc przekazywana jest wyłącznie na tylne koła za pośrednictwem siedmiobiegowej dwusprzęgłowej automatycznej skrzyni biegów. Tak duża moc w połączeniu z masą własną 1359 kg zapewnia imponujące osiągi.

Pojazd może rozpędzić się do 250 km/h, a czas jaki potrzebuje żeby od 0 osiągnąć 100 km/h to tylko 4,4 sekundy. Alpine twierdzi, że samochód będzie miał wysoki poziom wyposażenia opartego na wersji Legende. A110 posiada lekką aluminiową konstrukcję, centralnie zamontowany silnik oraz zawieszenie z podwójnymi wahaczami z przodu i z tyłu.

A110 LÉGENDE GT 2021 została bogato wyposażona. Na pokładzie samochodu nie zabraknie zaawansowanych systemów bezpieczeństwa, przednich i tylnych czujników parkowania, kamery cofania i system audio Focal. Alpine twierdzi, że samochód zapewnia równowagę między komfortem, a precyzją i dynamiką, co ma ułatwić codzienną jazdę.

Jedną z ciekawych cech samochodu jest matowy kolor nadwozia, w kolorze Mercury Silver oraz kubełkowe fotele Sabelt Comfort z czarnej skóry z szarymi przeszyciami. Dostępna jest również wersja w kolorze Abyss Blue ze skórą Amber Brown na siedzeniach. Samochód został zaprojektowany „z akcentem na Grand Tourisme”. Cena pojazdu we Francji to 71600 euro.

ŹródłoAlpine

Polecane

Kultowa Toyota Supra z filmu „Szybcy i wściekli” Paula Walkera wystawiona na sprzedaż

Wszyscy fani filmu „Szybcy i wściekli” doskonale kojarzą Toyotę Suprę z 1994 roku, którą kierował uznany aktor Paul Walker wcielający się w postać Briana O'Connera....

PlayStation 5 przekształcone w retro konsolę

PlayStation 5 wyprzedza Xbox Series X pod względem wzornictwa, a zawodowy majsterkowicz Matthew Perks, który prowadzi kanał YouTube (DIY Perks), właśnie przeniósł wizualną stronę...

Latający jacht żaglowy. 40-metrowe maszty zamieniają się w skrzydła!

Branża superjachtów jest jedną z niewielu odpornych na pandemiczny kryzys. W samym 2021 roku wydano ponad 1 miliard euro na zakup luksusowych jednostek pływających,...