BMW X6 Vantablack – Pomalowany najczarniejszą farbą na świecie!

Farba Vantablack VBx2 pochłania ponad 99 procent światła i oszukuje nasz mózg, przez co samochód wydaje się dwuwymiarowy!

Podczas targów Frankfurt Motor Show BMW zaprezentowało codzienny samochód, w niecodziennym malowaniu. Na karoserie pojazdu trafiła najczarniejsza na świecie farba Vantablack VBx2.

Podczas targów Frankfurt Motor Show koncern motoryzacyjny z Bawarii przedstawił BMW X6 2020 pomalowany najczarniejszą farba na świecie o nazwie Vantablack VBx2. Wynaleziony przez Surrey NanoSystems, Vantablack pochłania ponad 99 procent światła.

Ponieważ farba Vantablack VBx2 odbija bardzo mało światła, nasze mózgi postrzegają pomalowane przedmioty jako pustą dziurę lub pustkę, prawie całkowicie pozbawioną szczegółów. Ciekawostką jest fakt, że BMW nie było pierwszą firmą, która zgłosiła się do producenta farby Surrey NanoSystems z chęcią użycia ich produktu. Zazwyczaj odmawiano udostępnienia produktu, ale tym razem producent wyraził wyraził zgodę na użycie jego niesamowitej farby na modelu X6.

Jedno jest pewne. Za sprawą koloru nie jest to samochód, który chcielibyśmy na dłużej zaparkować na ulicy w letni, słoneczny dzień.

ŹródłoBMW

Polecane

Volkswagen ID.4 GTX – Czyli GTI w wersji elektrycznej

Volkswagen zaprezentował w pełni elektryczny, wysokowydajny model o nazwie ID.4 GTX. GTX przy pojazdach elektrycznych oznacza to samo co GTI w przypadku pojazdów spalinowych,...

Rolls-Royce PHANTOM ORIBE. Kwintesencja luksusu

Rolls-Royce oficjalnie zaprezentował nowy luksusowy samochód Phantom Oribe. Prezentowany model został wykonany na specjalnie zamówienie. O wygląd zewnętrzny i wnętrze pojazdu zadbali specjaliści z...

Buty Air Yeezy 1 sprzedane za rekordową kwotę 1,8 mln USD!

Zdążyliśmy przyzwyczaić się do faktu, że na światowych aukcjach buty osiągają astronomiczne kwoty. Do niedawna za najdroższe buty świata został uznany model Nike Jordan 1,...