Citroen My Ami Cargo – Mikro samochód dostawczy. Czy to ma sens?

Citroen zaprezentował nowy samochód skierowany do profesjonalistów o nazwie My Ami Cargo. Elektryczny samochód dostawczy ma łączyć zalety Ami EV z większą przestrzenią ładunkową, dzięki czemu pokazuje swoje niepowtarzalne zalety podczas dostarczania małych paczek.

Francuski producent podaje, że My Ami Cargo ma pojemność ładunkową ponad 400 litrów i ładowność 140 kilogramów dzięki zoptymalizowanej przestrzeni modułowej zamiast siedzenia pasażera. Pojazd z pewnością może służyć do dostarczania paczek, ale jest również przeznaczony dla handlowców, rzemieślników, samozatrudnionych, władz lokalnych i producentów. Ponieważ pojazd jest zasilany energią elektryczną, nie emituje CO2.

Pojazd posiada akumulator, który można w pełni naładować w zaledwie trzy godziny przy użyciu standardowego gniazdka. My Ami Cargo rozwija niewielką prędkość do 45 km/h i jest wyposażony w akumulator o pojemności 5,5 kWh wykorzystujący technologię litowo-jonową.

Ten niecodzienny samochód może przejechać 75 kilometrów na jednym ładowaniu, według Citroena doskonale nadaje się do krótkich podróży. Niska moc wyjściowa pojazdu i niska prędkość maksymalna nie powinny być przeszkodą, biorąc pod uwagę, że pojazd przeznaczony jest do użytku na ulicach miast, a nie na autostradach.

My Ami Cargo jest bardzo kompaktowy i ma 2,41 metra długości, 1,39 metra szerokości i 1,52 metra wysokości. Jest również bardzo zwrotny (średnicę zawracania 7,20 m), dzięki czemu manewrowanie i parkowanie w ruchliwych obszarach miejskich to pestka.

Niestety producent jeszcze nie podał cen, ani terminu rozpoczęcia produkcji tego modelu.

Polecane

Kultowa Toyota Supra z filmu „Szybcy i wściekli” Paula Walkera wystawiona na sprzedaż

Wszyscy fani filmu „Szybcy i wściekli” doskonale kojarzą Toyotę Suprę z 1994 roku, którą kierował uznany aktor Paul Walker wcielający się w postać Briana O'Connera....

PlayStation 5 przekształcone w retro konsolę

PlayStation 5 wyprzedza Xbox Series X pod względem wzornictwa, a zawodowy majsterkowicz Matthew Perks, który prowadzi kanał YouTube (DIY Perks), właśnie przeniósł wizualną stronę...

Latający jacht żaglowy. 40-metrowe maszty zamieniają się w skrzydła!

Branża superjachtów jest jedną z niewielu odpornych na pandemiczny kryzys. W samym 2021 roku wydano ponad 1 miliard euro na zakup luksusowych jednostek pływających,...