„House Tokyo” – Mały i doskonały

Studio Unemori Architects w gęsto zaludnionym centrum Tokio stworzyła jedyny w swoim rodzaju mały dom o nazwie „House Tokyo”. Zajmujący niewiarygodnie małą powierzchnię dom został zaprojektowany dla pary.

House Tokyo” zajmuje powierzchnie tylko 26 metrów kwadratowych, a łączona powierzchnia pomieszczeń na dwóch piętrach to 51 metrów kwadratowych. Mały domek składa się z sypialni, łazienki i pomieszczenia gospodarczego na parterze w połowie sutereny, a otwarta kuchnia i jadalnia znajdują się na pierwszym piętrze.

Na górnej kondygnacji budynku znajdziemy mały taras ustawić mały taras. Ściany zewnętrzne wykonano z cementu owiniętego przemysłową blachą ocynkowaną.

Choć zbudowany w gęsto zabudowanej okolicy, dom jest oddzielony od innych budynków, przez co udało się wpuścić do środka dużo naturalnego światła oraz umożliwić bezproblemową cyrkulację powietrza do wnętrza domu.

Wewnątrz domu składane metalowe schody prowadzą do częściowo zagłębionej sypialni i łazienki lub do podwyższonej, otwartej kuchni i jadalni. Białe ściany i wyeksponowane fragmenty drewnianej ramy domu podkreślają uspokajającą i minimalistyczną estetykę.

Duże okna podkreślają aspekt estetyczny. Wysokość sufitu waha się od 1,9 do 4,7 metra, przez co mieszkańcy mają wrażenie przestronności.

Polecane

Volkswagen ID.4 GTX – Czyli GTI w wersji elektrycznej

Volkswagen zaprezentował w pełni elektryczny, wysokowydajny model o nazwie ID.4 GTX. GTX przy pojazdach elektrycznych oznacza to samo co GTI w przypadku pojazdów spalinowych,...

Rolls-Royce PHANTOM ORIBE. Kwintesencja luksusu

Rolls-Royce oficjalnie zaprezentował nowy luksusowy samochód Phantom Oribe. Prezentowany model został wykonany na specjalnie zamówienie. O wygląd zewnętrzny i wnętrze pojazdu zadbali specjaliści z...

Buty Air Yeezy 1 sprzedane za rekordową kwotę 1,8 mln USD!

Zdążyliśmy przyzwyczaić się do faktu, że na światowych aukcjach buty osiągają astronomiczne kwoty. Do niedawna za najdroższe buty świata został uznany model Nike Jordan 1,...