„House Tokyo” – Mały i doskonały

Studio Unemori Architects w gęsto zaludnionym centrum Tokio stworzyła jedyny w swoim rodzaju mały dom o nazwie „House Tokyo”. Zajmujący niewiarygodnie małą powierzchnię dom został zaprojektowany dla pary.

House Tokyo” zajmuje powierzchnie tylko 26 metrów kwadratowych, a łączona powierzchnia pomieszczeń na dwóch piętrach to 51 metrów kwadratowych. Mały domek składa się z sypialni, łazienki i pomieszczenia gospodarczego na parterze w połowie sutereny, a otwarta kuchnia i jadalnia znajdują się na pierwszym piętrze.

Na górnej kondygnacji budynku znajdziemy mały taras ustawić mały taras. Ściany zewnętrzne wykonano z cementu owiniętego przemysłową blachą ocynkowaną.

Choć zbudowany w gęsto zabudowanej okolicy, dom jest oddzielony od innych budynków, przez co udało się wpuścić do środka dużo naturalnego światła oraz umożliwić bezproblemową cyrkulację powietrza do wnętrza domu.

Wewnątrz domu składane metalowe schody prowadzą do częściowo zagłębionej sypialni i łazienki lub do podwyższonej, otwartej kuchni i jadalni. Białe ściany i wyeksponowane fragmenty drewnianej ramy domu podkreślają uspokajającą i minimalistyczną estetykę.

Duże okna podkreślają aspekt estetyczny. Wysokość sufitu waha się od 1,9 do 4,7 metra, przez co mieszkańcy mają wrażenie przestronności.

Polecane

Beauer 3X – Przyczepa kempingowa, którą możesz powiększyć trzykrotnie za naciśnięciem jednego przycisku

Jeśli chodzi o przyczepy kempingowe, widzieliśmy, czytaliśmy i słyszeliśmy o naszej części opcji. Ale innowacja to zaskakująca rzecz; Temat przyczep kempingowych w ostatnim czasie...

Heineken stworzył lodówkę, która będzie podążać za Tobą ze schłodzonym piwem

Beer Outdoor Transporter (B.O.T) od Heinekena to lodówka osadzona na robocie wyposażonym w sztuczną inteligencje, który podąża za tobą i czeka na chwile kiedy...

Naturalnej wielkości zbroja Iron Mana Mark III może być Twoja!

Superbohaterowie mają na całym świecie miliony zagorzałych fanów, którzy zrobią wszystko, aby zdobyć gadżety powiązane ze swoimi idolami. Iron Man to superbohater, którego nie...