iPad Pro 2021 oficjalnie z procesorem Apple M1, wyświetlaczem mini-LED i 5G

Podczas zorganizowanego przez Apple wydarzenia o nazwie Spring Loaded zaprezentowano nową wersję iPada wyposażonego w nowy procesor M1, zapierający dech w piersiach wyświetlacz XDR oraz łączność 5G. Takie połączenie stawia nowego iPada Pro daleko przed konkurencją.

Podczas pierwszej tegorocznej premiery gigant z Cupertino zaprezentował wiele niesamowitych nowości. Bezsprzecznie wartym poświecenia uwagi jest nowy 12,9-calowy iPad Pro. W urządzeniu zaszło wiele zmian, które niewątpliwie potrząsną konkurencją.

Nowy 12,9-calowy iPad Pro 120Hz z wyświetlaczem Liquid Retina XDR o współczynniku kontrastu 1000000:1, zapewnia niezwykle realistyczne detale tak jak monitor Apple Pro Display XDR. Wyświetlacz ma zapierającą dech w piersiach jasność 1000 nitów i obsługuje technologię True Tone, zapewniając komfort oglądania.

Najbardziej intrygującym elementem jest jednak 8 rdzeniowy procesor Apple M1, który zapewnia niesamowitą wydajność oraz 8 rdzeniowy procesor graficzny. Według wielu testów jest to najwydajniejszy ze wszystkich aktualnie sprzedawanych procesorów mobilnych na świecie.

Nowy iPad Pro obsługuje Apple Pencil i Magic Keyboard, które dodają wiele dodatkowych możliwości. Nawiązując do ducha serii iPhone 12, nowy iPad po raz pierwszy pakuje się w 5G. Może obsługiwać sieć do 3,5 Gb/s w zależności od regionu.

Pamięć w iPadzie Pro została powiększona do 2 TB, co pozwala pomieścić do 220 godzin 4K HDR. Z tyłu iPad znalazł się mikrofon i kamera bardzo wysokiej jakości, z czego jedna to LiDAR pozwalające wykonywać dobrej jakości fotografię w słabym świetle. Z przodu znajduje się ultraszerokokątny aparat z matrycą 12 MP z 122-stopniowym polem widzenia. Kamera obsługuje nazywaną przez Apple funkcję Center Stage, bez względu na to, gdzie jesteś w kadrze – podczas połączeń wideo – kamera automatycznie przesunie się, aby utrzymać Cię w środku kadru.

Wbudowane cztery głośniki 12,9-calowego iPada Pro dzięki obsłudze Dolby Atmos zapewniają najwyższej jakości dźwięk. Wraz z 12,9-calowym iPadem Pro firma Apple zaprezentowała także 11-calowego iPada Pro z podobnymi funkcjami.

Nowy iPad będzie dostępny w przedsprzedaży od 30 kwietnia. Ceny 12,9-calowego iPada Pro 2021 zaczynają się od 1099 USD, a 11-calowego od 799 USD.

Polecane

Beauer 3X – Przyczepa kempingowa, którą możesz powiększyć trzykrotnie za naciśnięciem jednego przycisku

Jeśli chodzi o przyczepy kempingowe, widzieliśmy, czytaliśmy i słyszeliśmy o naszej części opcji. Ale innowacja to zaskakująca rzecz; Temat przyczep kempingowych w ostatnim czasie...

Heineken stworzył lodówkę, która będzie podążać za Tobą ze schłodzonym piwem

Beer Outdoor Transporter (B.O.T) od Heinekena to lodówka osadzona na robocie wyposażonym w sztuczną inteligencje, który podąża za tobą i czeka na chwile kiedy...

Naturalnej wielkości zbroja Iron Mana Mark III może być Twoja!

Superbohaterowie mają na całym świecie miliony zagorzałych fanów, którzy zrobią wszystko, aby zdobyć gadżety powiązane ze swoimi idolami. Iron Man to superbohater, którego nie...