Latający jacht żaglowy. 40-metrowe maszty zamieniają się w skrzydła!

Branża superjachtów jest jedną z niewielu odpornych na pandemiczny kryzys. W samym 2021 roku wydano ponad 1 miliard euro na zakup luksusowych jednostek pływających, co pokazuje, jak zamożni ludzie uciekają od uciążliwych obostrzeń związanych z pandemią na swoje luksusowe jachty.

Francuski projektant Yelken Octuri zaprezentował swoją najnowszą koncepcję latającego superjachtu. Opierając się na idei wszechobecnej ludzkiej obsesji na punkcie budowy statku, który może latać i unosić się na wodzie, koncepcja latającego superjachtu jest strzałem w dziesiątkę.

Octuri zainspirował się dwoma największymi i najbardziej kontrowersyjnymi projektami tego typu na świecie H-4 Hercules Howarda Hughesa z 1947 roku oraz rosyjskim Ekranoplanem z końca lat 80, określanym mianem Kaspijskiego Potwora Morskiego.

Zaprojektowany dla książąt Omanu jacht o długości 46,2 metra jest napędzany przez cztery 40,6-metrowe maszty o powierzchni żagli 1302m2, które podczas lotu stają się skrzydłami. W trybie samolotowym wszystkie cztery maszty są opuszczane do pozycji poziomej i stają się skrzydłami. Jeśli chodzi o żagle, chowają się one do schowków wbudowanych w każdy maszt. Statek jest napędzany czterema silnikami dwuśmigłowymi Nissen & Brasseur, które zapewniają prędkość maksymalną 390 km/h w trybie samolotowym.

Latający jacht ma dwa pokłady. Na górnym pokładzie znajdują się trzy pokoje i łazienka, a na dolnym pomieszczenie główne, kuchnia, toaleta i schowek. Główna sala jest umieszczona w taki sposób, że okna znajdują się tuż nad linią wody.

Dla wszystkich tych, którym na widok projektu zabiło mocniej serce niestety mamy złą wiadomość. Projektant wyraźnie poinformował na swojej stronie internetowej, że jest to czysta fikcja. Są to trójwymiarowe renderingi projektów skoncentrowane na szczegółach, aby nadać im poczucia autentyczności.

ŹródłoOcturi

Polecane

Kultowa Toyota Supra z filmu „Szybcy i wściekli” Paula Walkera wystawiona na sprzedaż

Wszyscy fani filmu „Szybcy i wściekli” doskonale kojarzą Toyotę Suprę z 1994 roku, którą kierował uznany aktor Paul Walker wcielający się w postać Briana O'Connera....

PlayStation 5 przekształcone w retro konsolę

PlayStation 5 wyprzedza Xbox Series X pod względem wzornictwa, a zawodowy majsterkowicz Matthew Perks, który prowadzi kanał YouTube (DIY Perks), właśnie przeniósł wizualną stronę...

Latający jacht żaglowy. 40-metrowe maszty zamieniają się w skrzydła!

Branża superjachtów jest jedną z niewielu odpornych na pandemiczny kryzys. W samym 2021 roku wydano ponad 1 miliard euro na zakup luksusowych jednostek pływających,...