Lexus zlecił artystą stworzenie projektów wnętrza modelu LF-Z Electrified

Lexus to marka, którą kojarzymy z produkcji luksusowych samochodów. W ostatnich latach głównie hybryd. Ostatnio firma ogłosiła, że nawiąże współpracę z artystami i projektantami w celu zaprojektowania wirtualnych wnętrz dla nowego modelu koncepcyjnego LF-Z Electrified.

Lexus LF-Z Electrified to pojazd koncepcyjny o napędzie elektrycznym, który według producenta symbolizuje kolejny rozdział w dziejach firmy. Lexus nawiązał współpracę z trójką artystów i projektantów, aby na nowo opracować wnętrze samochodu koncepcyjnego. Salehe Bembury – projektant obuwia, Ondrej Zunka – artysta cyfrowy i Hender Scheme – japońska marka odzieżowa.

Salehe Bembury zaprojektował wnętrze, używając kolorów inspirowanych krajobrazami z piaskowca i innymi naturalnymi tonami. Uniknięto tradycyjnych materiałów. Wykorzystano naturalne materiały, takie jak cedr, korek i granit we wnętrzu samochodu. Interesującym wyborem jest „włochaty” zamsz zastosowany na oparciach siedzeń wraz z motywem odcisków palców typowym dla prac projektanta.

Lexus

Ondrej Zunka wymyślił projekt, który zawiera nawiązania do technologii kosmicznej, science-fiction, które ma być ponadczasowe. Projektant chciał aby wnętrze wydawało się, że nie zostało stworzone przez człowieka, ale przez wyrafinowaną sztuczną inteligencję. Projekt wnętrza obejmuje inteligentne oświetlenie w poprzek paneli i półprzezroczyste silikonowe poduszki siedzeń z właściwościami pianki z pamięcią kształtu oraz panoramiczny sufit ze szczotkowanego metalu.

Hender Scheme zaprojektował wnętrze, które ma odzwierciedlać japońskie dziedzictwo marki Lexus. W projekcie zastosowano całkowicie skórzane wnętrze zestawione z nowoczesną technologią. Skóra nie jest poddawana obróbce i z czasem ulegnie patynie, pogłębiając kolor i stając się unikatowa w każdym pojeździe. Koncepcja ma odzwierciedlać upływ czasu i relacje kierowcy z pojazdem.

Polecane

Volkswagen ID.4 GTX – Czyli GTI w wersji elektrycznej

Volkswagen zaprezentował w pełni elektryczny, wysokowydajny model o nazwie ID.4 GTX. GTX przy pojazdach elektrycznych oznacza to samo co GTI w przypadku pojazdów spalinowych,...

Rolls-Royce PHANTOM ORIBE. Kwintesencja luksusu

Rolls-Royce oficjalnie zaprezentował nowy luksusowy samochód Phantom Oribe. Prezentowany model został wykonany na specjalnie zamówienie. O wygląd zewnętrzny i wnętrze pojazdu zadbali specjaliści z...

Buty Air Yeezy 1 sprzedane za rekordową kwotę 1,8 mln USD!

Zdążyliśmy przyzwyczaić się do faktu, że na światowych aukcjach buty osiągają astronomiczne kwoty. Do niedawna za najdroższe buty świata został uznany model Nike Jordan 1,...