Lexus zlecił artystą stworzenie projektów wnętrza modelu LF-Z Electrified

Lexus to marka, którą kojarzymy z produkcji luksusowych samochodów. W ostatnich latach głównie hybryd. Ostatnio firma ogłosiła, że nawiąże współpracę z artystami i projektantami w celu zaprojektowania wirtualnych wnętrz dla nowego modelu koncepcyjnego LF-Z Electrified.

Lexus LF-Z Electrified to pojazd koncepcyjny o napędzie elektrycznym, który według producenta symbolizuje kolejny rozdział w dziejach firmy. Lexus nawiązał współpracę z trójką artystów i projektantów, aby na nowo opracować wnętrze samochodu koncepcyjnego. Salehe Bembury – projektant obuwia, Ondrej Zunka – artysta cyfrowy i Hender Scheme – japońska marka odzieżowa.

Salehe Bembury zaprojektował wnętrze, używając kolorów inspirowanych krajobrazami z piaskowca i innymi naturalnymi tonami. Uniknięto tradycyjnych materiałów. Wykorzystano naturalne materiały, takie jak cedr, korek i granit we wnętrzu samochodu. Interesującym wyborem jest „włochaty” zamsz zastosowany na oparciach siedzeń wraz z motywem odcisków palców typowym dla prac projektanta.

Lexus

Ondrej Zunka wymyślił projekt, który zawiera nawiązania do technologii kosmicznej, science-fiction, które ma być ponadczasowe. Projektant chciał aby wnętrze wydawało się, że nie zostało stworzone przez człowieka, ale przez wyrafinowaną sztuczną inteligencję. Projekt wnętrza obejmuje inteligentne oświetlenie w poprzek paneli i półprzezroczyste silikonowe poduszki siedzeń z właściwościami pianki z pamięcią kształtu oraz panoramiczny sufit ze szczotkowanego metalu.

Hender Scheme zaprojektował wnętrze, które ma odzwierciedlać japońskie dziedzictwo marki Lexus. W projekcie zastosowano całkowicie skórzane wnętrze zestawione z nowoczesną technologią. Skóra nie jest poddawana obróbce i z czasem ulegnie patynie, pogłębiając kolor i stając się unikatowa w każdym pojeździe. Koncepcja ma odzwierciedlać upływ czasu i relacje kierowcy z pojazdem.

Polecane

Beauer 3X – Przyczepa kempingowa, którą możesz powiększyć trzykrotnie za naciśnięciem jednego przycisku

Jeśli chodzi o przyczepy kempingowe, widzieliśmy, czytaliśmy i słyszeliśmy o naszej części opcji. Ale innowacja to zaskakująca rzecz; Temat przyczep kempingowych w ostatnim czasie...

Heineken stworzył lodówkę, która będzie podążać za Tobą ze schłodzonym piwem

Beer Outdoor Transporter (B.O.T) od Heinekena to lodówka osadzona na robocie wyposażonym w sztuczną inteligencje, który podąża za tobą i czeka na chwile kiedy...

Naturalnej wielkości zbroja Iron Mana Mark III może być Twoja!

Superbohaterowie mają na całym świecie miliony zagorzałych fanów, którzy zrobią wszystko, aby zdobyć gadżety powiązane ze swoimi idolami. Iron Man to superbohater, którego nie...