Piękna Włoszka przecinająca fale. Łódź motorowa stworzona przez firmę Lancia!

Wielu marka Lancia kojarzy się głownie z pięknymi samochodami posiadającymi duszę i ciekawą historie rajdową. Na pewno pamiętacie Lancie Delta Integrale lub przepiękny model Hyena Zagato. Tym razem włoska marka zaprezentowała stylowy jacht motorowy.

Łódź Lancia Powerboat, która została zaprezentowana na Festiwalu Filmowym w Wenecji w 2009 roku, jest owocem współpracy czterech włoskich firm. Sacs – którzy produkują luksusowe RIB, FPT (Fiat Powertrain Technologies), którzy są spółką zależną Fiata specjalizującą się w rozwoju układu napędowego, Martini – stały sponsor pojazdów wyścigowych Lancia i oczywiście Lancia.

Lancia Powerboat została zaprojektowana, aby zapewnić komfort i styl sportowego coupe w łodzi. Budowa została przeprowadzona przez Sacs, zgodnie z projektem Christiana Grande, jednego z najbardziej utalentowanych projektantów łodzi.

Każda łódź motorowa Lancia jest wyjątkowa, wyprodukowana przemysłowo, ale wykończona z największą starannością i uwagą mistrza łodzi. Kadłub z włókna szklanego jest wykonany przy użyciu form wykończonych za pomocą robotów. Każdy komponent jest następnie montowany i instalowany ręcznie, aby umożliwić spersonalizowanie każdej łodzi zgodnie ze specyfikacją klienta.

Szerokość 13,1 metra (43 stóp) i 3,8 metra (12,4 stopy) Lancia Powerboat to połączenie wydajności i komfortu. Płytki zanurzenie o długości zaledwie 0,80 metra (2,6 stopy) pozwala jednostce poruszać się po płytkich wodach. Lancia Powerboat może pomieścić do 11 osób i ma kabinę do spania dwie.

Lancia Powerboat ma składany, zasilany elektrycznie kaptur, który można podnieść, aby chronić pasażerów przed żywiołami. Został zaprojektowany tak, aby pasował do linii łodzi i zapewniał niski profil, który podkreśla sportowy charakter łodzi. Pokład składa się z dwóch materaców do opalania znajdujących się po obu stronach centralnego przejścia prowadzącego do dziobu, przez który pasażerowie mogą wsiadać i wysiadać. W ten sam sposób osłony silnika na rufie są tapicerowane, aby utworzyć drugi obszar do opalania, z innym przejściem prowadzącym do platformy kąpielowej. Składany telewizor LCD i kuchnia kuchenna uzupełniają wyposażenie kokpitu.
W kabinie wyposażenie charakteryzuje się nowoczesnymi kształtami i materiałami, a salon szybko przekształca się w podwójne łóżko. Klimatyzacja pozwala uciec od upałów i ochłodzić się. Łazienka jest minimalistyczna, ale nienagannie wykończona.

Rurki RIB łodzi motorowej Lancia są w dużej mierze wbudowane w kadłub, wynurzając się tylko tam, gdzie ich obecność służy ułatwianiu manewrowania w ciasnych przestrzeniach bez potrzeby stosowania odbojnic. Rury zapewniają również niezatapialność, zapewniając szereg oddzielnych przedziałów powietrznych. Rzędy diod LED pod pawężą i przednią szybą symulują wygląd nowoczesnych świateł samochodowych Lancia.

Lancia Powerboat napędzana jest parą silników FPT N67-560. Wytwarzają one łączną moc 1120 KM, która zapewnia maksymalną prędkość 55 węzłów i prędkość 15-45 węzłów. Dwa przyciski na dźwigniach przepustnicy modyfikują kąt napędu, aby przesuwać śruby wyżej lub niżej w wodzie. Zmienia to kąt kadłuba względem powierzchni wody, zwiększając prędkość lub stabilność w wzburzonej wodzie. Kadłub pochodzi z prototypu wyścigów Sacs i nie potrzebuje klap, dzięki czemu jest wyjątkowo łatwy w prowadzeniu. Silniki są sterowane za pomocą elektronicznych dźwigni, które sterują przepustnicami i płynnie włączają napęd do przodu i do tyłu.

ŹródłoFoto: Lancia

Polecane

Beauer 3X – Przyczepa kempingowa, którą możesz powiększyć trzykrotnie za naciśnięciem jednego przycisku

Jeśli chodzi o przyczepy kempingowe, widzieliśmy, czytaliśmy i słyszeliśmy o naszej części opcji. Ale innowacja to zaskakująca rzecz; Temat przyczep kempingowych w ostatnim czasie...

Heineken stworzył lodówkę, która będzie podążać za Tobą ze schłodzonym piwem

Beer Outdoor Transporter (B.O.T) od Heinekena to lodówka osadzona na robocie wyposażonym w sztuczną inteligencje, który podąża za tobą i czeka na chwile kiedy...

Naturalnej wielkości zbroja Iron Mana Mark III może być Twoja!

Superbohaterowie mają na całym świecie miliony zagorzałych fanów, którzy zrobią wszystko, aby zdobyć gadżety powiązane ze swoimi idolami. Iron Man to superbohater, którego nie...