Piękność nie dla każdego – Bentley Mulliner Bacalar

Bentley przyzwyczaił nas do tego, że produkuje nietuzinkowe samochody, ale tym razem przedstawił coś kompletnie wyjątkowego.

Bentley Mulliner Bacalar, bo tak nazwa się nowe dziecko to limitowana edycja 12 sztuk luksusowego kabrioletu. Na każdym kroku napotkamy ciekawe smaczki lakier z popiołem z łusek ryżu, fotele obszyte skórą z bieługi, forniry wykonane z 5000 letnich drzew. Samochód stworzony jest do jazdy tylko w ładne i słoneczne dni, ponieważ nie posiada dachu (nawet składanego).

Specjalna wersja Bentleya została stworzona przez Mullinera. Dział firmy specjalizujący się w najbardziej luksusowych projektach. Niestety nie znamy ceny, ale można przypuszczać, że przekroczy milion złotych.

Pod maską pojazdu znajdziemy dwunastocylindrowy silnik w układzie W o mocy 659 koni mechanicznych oraz momencie obrotowym 900Nm. Do przeniesienia napędu na koła producent wykorzystał dwusprzęgłowa ośmiobiegową przekładnię.

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem to niestety mamy złą wiadomość ponieważ wszystkie 12 sztuk zostało już sprzedanych.

Foto: Bentley
Foto: Bentley
Foto: Bentley
Foto: Bentley
Foto: Bentley

ŹródłoFoto: Bentley

Polecane

Volkswagen ID.4 GTX – Czyli GTI w wersji elektrycznej

Volkswagen zaprezentował w pełni elektryczny, wysokowydajny model o nazwie ID.4 GTX. GTX przy pojazdach elektrycznych oznacza to samo co GTI w przypadku pojazdów spalinowych,...

Rolls-Royce PHANTOM ORIBE. Kwintesencja luksusu

Rolls-Royce oficjalnie zaprezentował nowy luksusowy samochód Phantom Oribe. Prezentowany model został wykonany na specjalnie zamówienie. O wygląd zewnętrzny i wnętrze pojazdu zadbali specjaliści z...

Buty Air Yeezy 1 sprzedane za rekordową kwotę 1,8 mln USD!

Zdążyliśmy przyzwyczaić się do faktu, że na światowych aukcjach buty osiągają astronomiczne kwoty. Do niedawna za najdroższe buty świata został uznany model Nike Jordan 1,...