Potwór o ekstremalnych osiągach – Aston Martin Vulcan

W 2015 roku Aston Martin zaprezentował model Vulcan. Supersamochód o mocy 800 KM przeznaczony wyłącznie na tor. Powstały tylko 24 egzemplarze Vulcana. Liczba ta nie jest przypadkowa, ponieważ jest to nawiązanie do długiej i imponującej historii firmy w Le Mans.

Vulcan to zachwycające dzieło inżynierów Astona Martina, które spotkać możemy wyłącznie na torach wyścigowych. Zrodzony z bogatego doświadczenia firmy w sportach motorowych. Na każdym kroku widać, że konstruktorzy w trakcie projektowania nie uznawali kompromisów. Karoseria tego wyścigowego pocisku została wykonana z włókna węglowego, co umożliwiło zmniejszenie masy i wejście do świata ekstremalnych osiągów.

800 konny silnik Vulcana znajduje się za przednią osią. Pojazd kształtem znacznie różni się od obecnej gamy Astona Martina, z niskim noskiem i nowatorskimi, smukłymi reflektorami. Jest również znacznie niższy, szerszy i ma tylne skrzydło z wieloma regulacjami. Osiągalne poziomy docisku są wyższe niż w samochodach wyścigowych GT3.

Aby upewnić się, że właściciele są w stanie obsłużyć moc 800 KM, Vulcan jest dostarczany jako pakiet z trzyletnim programem szkoleń dla kierowców, umożliwiającym właścicielowi wykorzystania pełnych możliwości pojazdu.

Po dokonaniu zakupu przyszli właściciele zostaną zaproszeni do fabryki Astana w Gaydon, aby spersonalizować swojego Vulcana i dopasować kombinezon. Supersamochód sprzedawno tylko z kierownicą po lewej stronie.

Jak przystało na supersamochód cena za jaką można było nabyć Vulcona nie była niska i wynosiła 2,3 miliona dolarów.

Ciekawostką jest fakt, że jedna z 24 sztuk została dołączona do penthouse’u w wieży Aston Martin Residences w Miami.

Polecane

Beauer 3X – Przyczepa kempingowa, którą możesz powiększyć trzykrotnie za naciśnięciem jednego przycisku

Jeśli chodzi o przyczepy kempingowe, widzieliśmy, czytaliśmy i słyszeliśmy o naszej części opcji. Ale innowacja to zaskakująca rzecz; Temat przyczep kempingowych w ostatnim czasie...

Heineken stworzył lodówkę, która będzie podążać za Tobą ze schłodzonym piwem

Beer Outdoor Transporter (B.O.T) od Heinekena to lodówka osadzona na robocie wyposażonym w sztuczną inteligencje, który podąża za tobą i czeka na chwile kiedy...

Naturalnej wielkości zbroja Iron Mana Mark III może być Twoja!

Superbohaterowie mają na całym świecie miliony zagorzałych fanów, którzy zrobią wszystko, aby zdobyć gadżety powiązane ze swoimi idolami. Iron Man to superbohater, którego nie...