Potwór o ekstremalnych osiągach – Aston Martin Vulcan

W 2015 roku Aston Martin zaprezentował model Vulcan. Supersamochód o mocy 800 KM przeznaczony wyłącznie na tor. Powstały tylko 24 egzemplarze Vulcana. Liczba ta nie jest przypadkowa, ponieważ jest to nawiązanie do długiej i imponującej historii firmy w Le Mans.

Vulcan to zachwycające dzieło inżynierów Astona Martina, które spotkać możemy wyłącznie na torach wyścigowych. Zrodzony z bogatego doświadczenia firmy w sportach motorowych. Na każdym kroku widać, że konstruktorzy w trakcie projektowania nie uznawali kompromisów. Karoseria tego wyścigowego pocisku została wykonana z włókna węglowego, co umożliwiło zmniejszenie masy i wejście do świata ekstremalnych osiągów.

800 konny silnik Vulcana znajduje się za przednią osią. Pojazd kształtem znacznie różni się od obecnej gamy Astona Martina, z niskim noskiem i nowatorskimi, smukłymi reflektorami. Jest również znacznie niższy, szerszy i ma tylne skrzydło z wieloma regulacjami. Osiągalne poziomy docisku są wyższe niż w samochodach wyścigowych GT3.

Aby upewnić się, że właściciele są w stanie obsłużyć moc 800 KM, Vulcan jest dostarczany jako pakiet z trzyletnim programem szkoleń dla kierowców, umożliwiającym właścicielowi wykorzystania pełnych możliwości pojazdu.

Po dokonaniu zakupu przyszli właściciele zostaną zaproszeni do fabryki Astana w Gaydon, aby spersonalizować swojego Vulcana i dopasować kombinezon. Supersamochód sprzedawno tylko z kierownicą po lewej stronie.

Jak przystało na supersamochód cena za jaką można było nabyć Vulcona nie była niska i wynosiła 2,3 miliona dolarów.

Ciekawostką jest fakt, że jedna z 24 sztuk została dołączona do penthouse’u w wieży Aston Martin Residences w Miami.

Polecane

Volkswagen ID.4 GTX – Czyli GTI w wersji elektrycznej

Volkswagen zaprezentował w pełni elektryczny, wysokowydajny model o nazwie ID.4 GTX. GTX przy pojazdach elektrycznych oznacza to samo co GTI w przypadku pojazdów spalinowych,...

Rolls-Royce PHANTOM ORIBE. Kwintesencja luksusu

Rolls-Royce oficjalnie zaprezentował nowy luksusowy samochód Phantom Oribe. Prezentowany model został wykonany na specjalnie zamówienie. O wygląd zewnętrzny i wnętrze pojazdu zadbali specjaliści z...

Buty Air Yeezy 1 sprzedane za rekordową kwotę 1,8 mln USD!

Zdążyliśmy przyzwyczaić się do faktu, że na światowych aukcjach buty osiągają astronomiczne kwoty. Do niedawna za najdroższe buty świata został uznany model Nike Jordan 1,...