Ulysse Nardin zaprezentował Freak X Marquetry z intrygującą tarczą

Ulysse Nardin znany jest ze stosowania krzemu w mechanizmach zegarków. Teraz marka zaprezentowała nowy model Freak X Marquetry – zegarek z intarsjowanym cyferblatem wykonanym z krzemu.

Freak X Marquetry jest wyrafinowany i świeży, co widać na tarczy zegarka o wysokim kontraście. Tarcza intarsyjna Freak X otrzymała odcień zieleni, a podstawa tarcza kolor niebieski.

Model Freak X z krzemowymi elementami mechanizmu zadebiutował w 2001 roku. Dwadzieścia lat później materiał trafił na tarcze zegarka i trzeba przyznać, że świetnie pasuje do wizerunku Freak X.

Freak X Marquetry jest oferowany w 43-milimetrowej tytanowej obudowie z niebieską koronką i ramką PVD. Na boku znajdziemy indywidualny numer edycji limitowanej. Szafirowe szkło skrywa tarcze na której możemy dostrzec wymyślny ruch z latającą karuzelą, która obraca się raz na godzinę. Widoczny jest również centralny mostek pełniący funkcję wskazówki minutowej.

Kiedy spojrzymy na dekiel zegarka Ulysse Nardin Freak X Marquetry ujrzymy pokrytą krzemem matowo-niebieską tarczę i mechanizm automatyczny UN-230, który napędza zegarek i zapewnia 72-godzinną rezerwę chodu.

Zegarek oferuje wodoodporność do 50 metrów i jest wyposażony w niebieski pasek ze skóry aligatora z tytanową sprzączką. Produkcja modelu Freak X Marquetry została ściśle ograniczona jedynie 30 sztuk. Cena zegarka wynosi 31.000$ czyli ok. 115.000 złotych.

Polecane

Kultowa Toyota Supra z filmu „Szybcy i wściekli” Paula Walkera wystawiona na sprzedaż

Wszyscy fani filmu „Szybcy i wściekli” doskonale kojarzą Toyotę Suprę z 1994 roku, którą kierował uznany aktor Paul Walker wcielający się w postać Briana O'Connera....

PlayStation 5 przekształcone w retro konsolę

PlayStation 5 wyprzedza Xbox Series X pod względem wzornictwa, a zawodowy majsterkowicz Matthew Perks, który prowadzi kanał YouTube (DIY Perks), właśnie przeniósł wizualną stronę...

Latający jacht żaglowy. 40-metrowe maszty zamieniają się w skrzydła!

Branża superjachtów jest jedną z niewielu odpornych na pandemiczny kryzys. W samym 2021 roku wydano ponad 1 miliard euro na zakup luksusowych jednostek pływających,...