Podczas Watches & Wonders 2021 Rolex zaprezentował 16 nowych modeli zegarków!

Targi Watches & Wonders 2021, które z racji sytuacji epidemiologicznej nie odbyły się stacjonarnie w Genewie, a jak większość tego typu wydarzeń online. Podczas tegorocznych targów zadebiutowało wiele interesujących nowości w świecie zegarków. Jak co roku z wielkim zaciekawieniem entuzjaści i kolekcjonerzy uważnie uważnie przyglądali się Rolexowi. Jak zawsze marka nie zawiodła.

Zegarki marki Rolex z roku na rok zyskują na popularności. W tym roku gama modeli powiększy się o 16 nowych luksusowych czasomierzy.

Rolex Oyster Perpetual Explorer II

Młodsze rodzeństwo starego dobrego Explorera z kopertę ze stali Oystersteel o średnicy 42mm. Czasomierz został wyposażony w automatyczny mechanizm GMT 3285 z 70-godzinną rezerwą chodu. Mechanizm posiada certyfikat COSC Chronometer. Zegarek otrzymał charakterystyczną pomarańczową wskazówkę firmy Rolex. Dostępny jest z czarną lub białą tarczą ozdobioną czarnymi wskazówkami na białej tarczy pokrytymi Chromolight oraz białymi wskazówkami na czarnej tarczy.

Cena: 8550$

Rolex Oyster Perpetual Explorer

Oyster Perpetual Explorer to kawał historii marki Rolex. Wskrzeszony projekt Explorer, który ma przypominającą model z 1953 roku, który był następstwem udanego wejścia na Mount Everest. Tegoroczny Oyster Perpetual Explorer jest dostępny w żółtym układzie Rolesor (Rolesor to wyjątkowy stop marki będący połączeniem 18-karatowego złota i stali Oystersteel). Aby podkreślić szczegóły, zegarek ma czarną tarczę z kontrastującymi wskazówkami i wskazówkami pokrytymi Chromolight. Czasomierz posiada automatyczny mechanizm 3230 zapewniający 70-godzinną rezerwę chodu. Explorer jest wyposażony w bransoletkę wykonaną z tego samego materiału co koperta.

Cena: 10800 $

Rolex Daytona z tarczą z meteorytu

Dla entuzjastów modelu Daytona firma wypuściła trzy nowe wersje Oyster Perpetual Cosmograph Daytona. Obejmują one 18-karatowe żółte, 18-karatowe białe i 18-karatowe różowe złoto Everose z tarczami z meteorytów. Trio ma kontrastujące subtarcze umieszczone w rozpoznawalnych pozycjach na godzinie 3, 6 i 9. Podczas gdy klasyczny wariant z 18-karatowego białego złota z czarno-białą tarczą ma lunetę Monobloc Cerachrom, wszystkie trzy zegarki są napędzane mechanizmem 4130 oferującym 72-godzinną rezerwę chodu. Modele z 18-karatowego żółtego i Everose mają metalowe ramki i stalowe bransoletki, model z białego złota jest połączony z gumowym paskiem Oysterflex.

Cena: startuje od 34 000$

Rolex Datejust

Zegarek Rolex Datejust został odświeżony za pomocą kombinacji stylów tarcz i kopert. Do trzech modeli dodano nowe motywy tarcz. Teraz dostępne są w kolorach zielonym, złotym i srebrnym. Zielone i złote tarcze wykonane są ze stali Oyster. Datejust napędzany jest mechanizmem 3235, zamkniętym w obudowie o średnicy 36 mm.

Cena: zaczyna się od 7000$

Rolex Daydate 36

Model Oyster Perpetual Daydate 36 został zaprojektowany na nowo z wykorzystaniem na tarczy, lunecie i obudowie pasów diamentów. Nowe modele Day-Date 36 wykonane są z 18-karatowego białego złota, żółtego złota i złota Everose. Ciekawym dodatkiem są turkusowe cyfry rzymskie na tarczy, które są dostępne w odcieniach koralowca, bordo i Everose. Wszystkie trzy wersje zegarka wyposażone w paski ze skóry aligatora w kolorze cyfr na tarczy. Zegarek napędzany jest automatycznym mechanizmem 3255.

Cena: dostępna na życzenie klienta.

Rolex Lady-Datejust

Lady-Datejust to wyjątkowy zegarek, który został ozdobiony 1089 diamentami na każdej części zegarka, w tym na kopercie, ramce, tarczy, uszach, bokach, a nawet na bransolecie. Ten wyjątkowy zegarek jest dostępny w wersjach z 18-karatowego żółtego lub białego złota do wyboru. Czasomierz napędza mechanizm 3235.

Cena: zaczyna się od 135 500$.

ŹródłoRolex

Polecane

Volkswagen ID.4 GTX – Czyli GTI w wersji elektrycznej

Volkswagen zaprezentował w pełni elektryczny, wysokowydajny model o nazwie ID.4 GTX. GTX przy pojazdach elektrycznych oznacza to samo co GTI w przypadku pojazdów spalinowych,...

Rolls-Royce PHANTOM ORIBE. Kwintesencja luksusu

Rolls-Royce oficjalnie zaprezentował nowy luksusowy samochód Phantom Oribe. Prezentowany model został wykonany na specjalnie zamówienie. O wygląd zewnętrzny i wnętrze pojazdu zadbali specjaliści z...

Buty Air Yeezy 1 sprzedane za rekordową kwotę 1,8 mln USD!

Zdążyliśmy przyzwyczaić się do faktu, że na światowych aukcjach buty osiągają astronomiczne kwoty. Do niedawna za najdroższe buty świata został uznany model Nike Jordan 1,...